Dijital Momografi Cihazı Hizmette

Tacirler Eğitim Vakfı Sultanbeyli Devlet Hastanesi olarak son teknolojiye dayalı Dijital Mamografi cihazıyla hizmet vermeye başladık.

Mamografi, meme kanserinde erken teşhis için çok değerli bir tanı aracı. Kanserin geç olmadan fark edilmesini sağlayan küçük mikrokalsifikasyonların (kireçlenmelerin) çoğunluğu ancak mamografi cihazı ile teşhis edilebiliyor.

MEME KANSERİNDE ERKEN TEŞHİS ÖNEMLİ

Meme kanserinde erken teşhis için, her kadının kırk yaşında ilk mamografisini çektirmiş olması, kırk yaşından sonra mamografi çekimlerini düzenli olarak iki senede bir yaptırması, elli yaşından itibaren ise her sene yapılması gerekiyor. Mamografi çekimlerini ihmal etmemesi oldukça önemli.

UZMAN HEKİMLER KONTROLÜ ALTINDA ARAMA TARAMA TEDAVİSİ

Sağlık tesisinde yapılan mamografi ve ultrason tetkikleri ile tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye'de de kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserinde "Erken Tanı Hayat Kurtarır" vizyonu ile hareket edilerek, vatandaşların uzman hekimler kontrolü altında tarama ve tedavileri yapılıyor.

MAMOGRAFİ ÇEKİMLERİ RANDEVU İLE YAPILIYOR

Sultanbeyli ve civar ilçelerden de hastaneye başvuracak vatandaşlar için tarama ve tedavilerinin erken teşhisinde büyük önem taşıyan mamografi çekimleri, randevu sistemine dayalı olarak gerçekleştiriyoruz.

Çekilen mamografi tetkikleri hastanemiz bünyesindeki radyoloji uzmanları tarafından yorumlanıp raporlanıyor.

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık