Selcen Uçar

Selcen Uçar
Ünvan: Uz. Dr.
Bölüm/Branş: İç Hastalıkları
Görev: Başhekim Yardımcısı

Özgeçmişi

1975 yılında doğdu. İlköğretimi Kartal Eczacıbaşı İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi Çamlıca Kız Lisesi’nde tamamladı. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi. Buradan 1998’de mezun olan Uz Dr Selcen UÇAR, İç Hastalıkları uzmanlık eğitimini Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptı.

2003’de İç Hastalıkları uzmanı oldu. Gümüşhane Şiran Devlet Hastanesi’nden sonra Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dâhiliye Kliniği’nde çalışmaya devam etti. Bir süre özel sağlık kuruluşlarında İç Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. Sağlık Yönetimi Yüksek Lisansına Medipol Üniversitesi’nde devam etti.

2015’de TEV Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak göreve başladı.

İşyeri Hekimliği sertifikası ve İ.Ü:İstanbul Tıp Fakültesi Nefroloji ABD’den Diyaliz Hekimliği Sertifikasına sahiptir.

Kadın sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Vakfı (KASAV ), Hanımlar İlim Ve Kültür Yayma Derneği, Yeryüzü Doktorları Derneği( YYD ), Dünya Yetimler Eğitim Vakfı (DÜNYEV ) ve Vuslat Platformu bünyesinde sosyal çalışmalarını yürütmektedir.

Av.Tarık Yusuf UÇAR ile evli ve iki çocuk annesi olan UÇAR İngilizce ve Arapça bilmektedir.

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta